Liettua-turnaus 2010

Maalipallosivut
  • Suoraan sisältöön
  • SM-sarja
  • 1. divisioona
  • Maajoukkuetoiminta
  • Muu kilpailutoiminta
  • Maalipallokalenteri
  • Linkkejä ja yhteystietoja
  • Materiaalisalkku
  • Historiaa
  • Postituslista
  • Maalipallo.net t-paitojen tilauslomake
  • Vieraskirja

  • powered by FreeFind

    Liettua-turnaus 22.-25.4.2010


    Perinteinen kansainvälinen Liettua-turnaus pelataan tänä vuonna jo huhtikuussa 22.-25.4.

    Turnaukseen osallistuu kymmenen joukkuetta, jotka jaetaan kahteen lohkoon.

    Lohkojako

    Lohko A

    Liettua1, Belgia, Saksa, Tanska

    Lohko B

    USA, Liettua2, Iso-Britannia, Suomi, Ruotsi

    Turnauksen tuomarit

    1. Rimantas Venckutonis (Liettua, vastaava tuomari)
    2. Mr Alfonsas Buliuolis (Liettua)
    3. Mr Audrius Embrasas (Liettua)
    4. Mr Johannes Günther (Saksa)
    5. Mr Kalevi Aittola (Suomi)
    6. Mr Rimantas Kerpys (Liettua)
    7. Mr Sami Heikkinen (Suomi)
    8. Mr Stefan Weil (Saksa)
    9. Ms Vaida Pokvytyte (Liettua)
    10. Ms Vilma Basinskaite (Liettua)
    11. Ms Vilma Venckutonyte-Vaiciuniene (Liettua)
    12. Mr Vygantas Mockunas (Liettua)
    

  • Joukkueiden kokoonpanot
  • Otteluraportit Suomen otteluista
  • Perjantai 23.4.
  • Lauantai 24.4.
  • Sunnuntai 25.4.
  • Perjantai 23.4.

    Numero Kello Lohko Ottelu Tulos Puoliaika
    1 09.00 A Saksa - Tanska 4 - 12 -
    2 09.50 A Kanada - Liettua1 - -
    3 10.40 B Suomi - Ruotsi 6 - 3 4 - 1
    4 11.30 B Iso-Britannia - Liettua2 6 - 10 -
    5 12.20 A Belgia - Kanada - -
    6 13.10 A Liettua1 - Saksa 13 - 6 -
    7 14.00 B USA - Iso-Britannia 10 - 0 -
    8 14.50 B Liettua2 - Suomi 12 - 6 5 - 1
    9 15.40 A Tanska - Liettua1 4 - 8 -
    10 16.30 A Saksa - Belgia - -
    11 17.20 B USA - Suomi 3 - 8 -
    12 18.10 B Ruotsi - Liettua2 4 - 14 -
    Sivun alkuun

    Lauantai 24.4.

    Numero Kello Lohko Ottelu Tulos Puoliaika
    13 09.00 A Kanada - Saksa - -
    14 10.00 A Belgia - Tanska 3 - 5 -
    15 11.00 B Iso-Britannia - Suomi 0 - 10 0 - 9
    16 12.00 B USA - Ruotsi 9 - 7 -
    17 13.00 A Belgia - Liettua1 0 - 10 -
    18 14.00 A Tanska - Kanada - -
    19 15.00 B Liettua2 - USA 12 - 9 -
    20 16.00 B Ruotsi - Iso-Britannia 2 - 1 -
    21 17.00 I semifinaali A1 Liettua1 - B2 Suomi 5 - 0 1 - 0
    22 18.00 II semifinaali B1 Liettua2 - A2 Tanska 6 - 3 -
    Sivun alkuun

    Sunnuntai 25.4.

    Numero Kello Lohko Ottelu Tulos Puoliaika
    23 08.00 Sijat 9-10 A5 - B5 - -
    24 09.00 Sijat 7-8 A4 Belgia - B4 Iso-Britannia 6 - 3 -
    25 10.00 Sijat 5-6 A3 USA - B3 Saksa 14 - 5 -
    26 11.00 Sijat 3-4 Suomi - Tanska 6 - 3 1 - 1
    27 12.00 Sijat 1-2 Liettua1 - Liettua2 8 - 1 4 - 1
    Sivun alkuun | Palaute | Arkisto | Etusivu | webmaster@maalipallo.net

    Sivua on päivitetty 24.4.2010