Kuvassa Nalle Puh Suomi-paidassa Onnelassa

Kansainvälinen Liettua-turnaus


Sarjatoiminta
Pelivarusteet ja -välineet
Maalipallon harjoitusvuorot ja kokeilumahdollisuudet
Linkkejä ja yhteystietoja
Materiaalisalkku
Historiaa
Maalipallo.net t-paitojen tilauslomake



powered by FreeFind

Perinteinen kansainvälinen Liettua-turnaus pelataan 18.-21.8. Turnaukseen osallistuu kahdeksan joukkuetta, jotka jaetaan kahteen lohkoon.

Suomen joukkue

1. Jarno Mattila
2. Ville Montonen
3. Petteri Peitso
4. Erkki Miinala
5. Toni Alenius
6. Petri Posio
Timo Laitinen, päävalmentaja
Kevin Collet, kakkosvalmentaja
Henri Lehto, avustaja

Lohkojako

Lohko A

Liettua1, USA, Suomi, Tanska

Lohko B

Liettua2, Espanja, Iso-Britannia, Ruotsi

Turnauksen tuomarit

1. Rimantas Venckutonis (Liettua, vastaava tuomari)
2.	Mr KALEVI AITTOLA (Suomi)
3.	Ms VILMA BAŠINSKAITE (Liettua)
4.	Mr ALFONSAS BULIUOLIS (Liettua)
5.	Mr AUDRIUS EMBRASAS (Liettua)
6.	Ms NASTARAN FOTOVATI (Iran)
7.	Mr SAMI HEIKKINEN (Suomi)
8.	Mr RIMANTAS KERPYS (Liettua)
9.	Mr EDUARD MARTINEZ (Espanja)
10.	Mr MICK McGUIRE (Iso-Britannia)
11.	Mr VYGANTAS MOCKUNAS (Liettua)
12.	Ms VAIDA POKVYTYTE (Liettua)
13.	Mr ROMAS VAITIEKUS (Liettua)
14.	Ms VILMA VENCKUTONYTE-VAICIUNIENE (Liettua)
15.	Mr JUHA VUOKILA (Suomi)

Liettua-turnaus 18.-21.8.2011

  • Perjantai 19.8.
  • Lauantai 20.8.
  • Sunnuntai 21.8.
  • Otteluohjelma ja -tulokset

  • Perjantai 19.8.
  • Lauantai 20.8.
  • Sunnuntai 21.8.
  • Perjantai 19.8.

    Numero Kello Lohko Ottelu Tulos
    1 09.00 A Suomi - Liettua1 5 - 15
    2 10.00 B Espanja - Iso-Britannia 14 - 6
    3 11.00 B Ruotsi - Liettua2 9 - 15
    4 12.00 A Tanska - Suomi 1 - 11
    5 13.00 A Liettua1 - USA 9 - 4
    6 14.00 B Iso-Britannia - Ruotsi 6 - 10
    7 15.00 B Liettua2 - Espanja 11 - 7
    8 16.00 A USA - Tanska 12 - 6
    9 17.00 B Iso-Britannia - Liettua2 7 - 11
    10 18.00 B Ruotsi - Espanja 4 - 14
    11 19.00 A Tanska - Liettua1 2 - 12
    12 20.00 A Suomi - USA 9 - 8

    Lauantai 20.8.

    Numero Kello Lohko Ottelu Tulos
    13 09.00 Neljännesvälierä A1 - B4 Liettua1 - Iso-Britannia 11 - 1
    14 10.00 Neljännesvälierä A2 - B3 Suomi - Ruotsi 12 - 6
    15 11.00 Neljännesvälierä B1 - A4 Liettua2 - Tanska 12 - 2
    16 12.00 Neljännesvälierä B2 - A3 Espanja - USA 7 - 6 (ja)
    17 15.00 Välierä B1 Häviäjät otteluista 13 - 14 Iso-Britannia - Ruotsi 10 - 11
    18 16.00 Välierä B2 Häviäjät otteluista 15 - 16 Tanska - USA Ei pelattu Tanskan miehistöongelmian takia
    19 17.00 Välierä A1 Voittajat otteluista 13 - 14 Liettua1 - Suomi 11 - 4
    20 18.00 Välierä A2 Voittajat otteluista 15 - 16 Liettua2 - Espanja 7 - 8 (ja)

    Sunnuntai 21.8.

    Numero Kello Lohko Ottelu Tulos
    21 08.00 Sijat 7 - 8 Häviäjät otteluista 17 - 18 Tanska - Iso-Britannia Ei pelattu Tanskan miehistöongelmien takia
    22 09.00 Sijat 5 - 6 Voittajat otteluista 17 - 18 Ruotsi - USA 7 - 11
    23 10.00 Sijat 3 - 4 Häviäjät otteluista 19 - 20 Suomi - Liettua2 3 - 13
    24 11.00 Sijat 1 - 2 Voittajat otteluista 19 - 20 Liettua1 - Espanja 12 - 2
    Sivun alkuun | Palaute | Arkisto | Etusivu | webmaster@maalipallo.net
    Sivua on päivitetty 21.8.2011