Kuvassa Nalle Puh Suomi-paidassa Onnelassa

Super European Goalball League, Helsinki


Sarjatoiminta
Pelivarusteet ja -välineet
Maalipallon harjoitusvuorot ja kokeilumahdollisuudet
Linkkejä ja yhteystietoja
Materiaalisalkku
Historiaa
Postituslista
Maalipallo.net t-paitojen tilauslomake
Vieraskirja



powered by FreeFind

SEGL-kauden 2016 - 2017 toinen turnaus 9.-11.12.2016

  • Lauantai 10.12.
  • Sunnuntai 11.12.
  • Palkintojärjestys
  • Sijoitukset
  • Tilanne liigassa
  • Maalintekijätilasto
  • Otteluraportit suomalaisten peleistä
  • Super European Goalball Leaguen toinen turnaus pelataan Validian Kuntoutuskeskuksessa Helsingissä, Nordenskjöldinkatu 18 B, 9.-11.12.2016. Jos et pääse paikalle, voit seurata turnausta myös livelähetyksestä osoitteessa www.dsn.net.au

    Joukkueet

    FIFH Malmo (Sweden)
    Nuero / Nimi / Ikä
    2 Gustav Koch Rasmussen (25)
    5 Fatmir Seremeti (33)
    7 Nils Posse (19)
    8 Stefan Gahne (34)
    9 Anja Christensen (24)
    Head Coach:	Florim Seremeti
    Assistant Coach:	Karina Jörgensen
    
    Näpäjä (Finland)
    Nuero / Nimi / Ikä
    1 Ville Montonen (30)
    5 Petri Posio (33)
    6 Markus Tihumäki (22)
    8 Miika Honkanen (27)
    
    Old Power (Finland)
    Nuero / Nimi / Ikä
    5 Mikko Viittala (32)
    6 Eetu Eronen (23)
    8 Erkki Miinala (30)
    9 Ehsan Zoveidavi (25)
    Head Coach:	Erkki Miinala
    Assistant Coach:	Axel Sundholm
    Escort:	Ulla Ollikainen
    
    RGC Hansa Rostock (Germany)
    Nuero / Nimi / Ikä
    1 Danny Maas (17)
    2 Marcel Lehmann (20)
    4 Charlotte Kaecher (25)
    5 Christian Friebel (27)
    7 Reno Tiede (26)
    8 Tobias Damaschke (24)
    Coach:	Christoph Görtz
    Staff:	Andreas Henke
    
    Sporting De Clube Portugal (Portugal)
    Nuero / Nimi / Ikä
    3 Joao Pereira (44)
    4 Hadiley Sacramento (29)
    5 Joao Mota de Sousa (20)
    9 Nuno Antunes (39)
    Head Coach:	Paulo Fernandes
    Coach:	Duarte Correia
    

    Tuomarit

    Janne Ahokas, Finland
    Juha Halme, Finland (päätuomari)
    Sami Heikkinen, Finland
    Patrik Larsson, Sweden
    Bas Spaans, The Netherlands
    

    Otteluohjelma ja -tulokset

    Lauantai 10.12.

    Kello Numero Ottelu Tulos Puoliaika
    10.00 1 Sporting - Näpäjä 7 – 13 5 – 2
    11.15 2 Old Power - RGC Hansa 10 – 12 3 – 6
    12.45 3 FIFH Malmo - Sporting 11 – 4 4 – 4
    14.00 4 Näpäjä - RGC Hansa 10 – 10 7 – 6
    15.15 5 Sporting - Old Power 2 – 12 2 – 6
    16.30 6 RGC Hansa - FIFH Malmo 12 – 12 7 – 8
    17.45 7 Näpäjä - Old Power 4 – 14 2 – 6

    Sunnuntai 11.12.

    Kello Numero Ottelu Tulos Puoliaika
    10.00 8 FIFH Malmo - Näpäjä 4 – 6 3 – 3
    11.15 9 RGC Hansa - Sporting 4 – 8 4 – 3
    12.45 10 Old Power - FIFH Malmo 10 – 4 6 – 1
    13.40
    Palkintojenjako

    Palkintojärjestys

    Sijoitus Joukkue Ottelut Voitot Tasapelit Tappiot Tehdyt Päästetyt Maaliero Pisteet
    1 Old Power 4 3 0 1 46 22 24 9
    2 Näpäjä 4 2 1 1 33 35 -2 7
    3 RGC Hansa Rostock 4 1 2 1 38 40 -2 5
    4 FIFH Malmö 4 1 1 2 31 32 -1 4
    5 Sporting De Clube Portugal 4 1 0 3 21 40 -19 3

    Sijoitukset

    1. Old Power
    2. Näpäjä
    3. RGC Hansa Rostock
    4. FIFH Malmo
    5. Sporting de Clube Portugal
    

    Tilanne liigassa

    Sijoitus Joukkue Ottelut Voitot Tasapelit Tappiot Tehdyt Päästetyt Maaliero Pisteet
    1 Old Power 13 8 1 4 133 96 37 25
    2 Sporting de Clube Portugal 9 6 0 3 79 65 14 18
    3 FIFH Malmö 13 4 2 7 100 96 4 14
    4 Näpäjä 9 4 1 4 61 77 -16 13
    5 RGC Hansa Rostock 12 3 2 7 84 119 -35 11
    6 Suomi 4 2 2 0 38 25 13 8
    7 IFAS/FSBU 6 2 1 3 37 53 -16 7
    8 Saksa 4 1 1 2 31 32 -1 4

    Maalintekijätilasto

    Sijoitus Pelaaja Joukkue I turnaus II turnaus III turnaus Yhteensä
    1 Erkki Miinala Old Power 38 33
    71
    2 Reno Tiede RGC Hansa Rostock 11 24
    35
    3 Fatmir Seremeti FIFH Malmo 13 14
    27

    Petri Posio Näpäjä 14 13
    27
    5 Ville Montonen Suomi 5 13
    18
    6 Jarno Mattila Suomi 15

    15

    Michael Feistle Saksa 15

    15
    8 Hadiley Sacramento Sporting CP
    12
    12
    9 Marcel Lehmann RGC Hansa Rostock
    11
    11

    Stefan Gahne FIFH Malmo 0 11
    11
    11 Gustav Koch Rasmussen FIFH Malmo 6 4
    10

    Oliver Hörauf Saksa 10

    10
    13 Christian Friebel RGC Hansa Rostock 7 2
    9
    14 Eetu Eronen Old Power 2 6
    8

    Ehsan Zoveidavi Old Power 3 5
    8

    Joao Mota de Sousa Sporting CP
    8
    8
    17 Thomas Steiger RGC Hansa Rostock 6

    6
    18 Tobias Vestweber Saksa 5

    5
    19 Joni Ylönen Suomi 4

    4

    Markus Tihumäki Näpäjä
    4
    4

    Mikko Viittala Old Power 2 2
    4
    22 Miika Honkanen Näpäjä 0 3
    3
    23 Nils Posse FIFH Malmo
    2
    2

    Tobias Damaschke RGC Hansa Rostock 1 1
    2
    25 Anja Christensen FIFH Malmo 1 0
    1

    Danny Maas RGC Hansa Rostock 1 0
    1

    Martin Boukhardt Saksa 1

    1

    Nuno Antunes Sporting CP
    1
    1
    29 Dzenan Ajdinovic FIFH Malmo 0

    0

    Javier Serrato Sporting CP
    0
    0

    Joao Pereira Sporting CP
    0
    0

    Massimo Maya Saksa 0

    0

    Otteluraportit suomalaisten peleistä

    Sporting - Näpäjä

    Sporting CP - Näpäjä 7-13 (5-2)

    Old Power - RGC Hansa

    Old Power - RGC Hansa 10-12 (3-6)

    Näpäjä - RGC Hansa

    Näpäjä - RGC Hansa 10-10 (7-6)

    Sporting - Old Power

    Sporting CP - Old Power 2-12 (2-6)

    Näpäjä - Old Power

    Näpäjä - Old Power 4-14 (2-6)

    FIFH Malmo - Näpäjä

    FIFH Malmo - Näpäjä 6-4 (3-3)

    Old Power - FIFH Malmo

    Old Power - FIFH Malmo 10-4 (6-1)

    Sivun alkuun | Palaute | Arkisto | Etusivu | webmaster@maalipallo.net
    Sivua on päivitetty 11.12.2016