Kuvassa Nalle Puh Suomi-paidassa Onnelassa

Super European Goalball League, Espoo


Sarjatoiminta
Pelivarusteet ja -välineet
Maalipallon harjoitusvuorot ja kokeilumahdollisuudet
Linkkejä ja yhteystietoja
Materiaalisalkku
Historiaa
Maalipallo.net t-paitojen tilauslomake
Vieraskirja



powered by FreeFind

SEGL-kauden toinen turnaus 8.-10.12.2017, Espoo

  • Perjantai 8.12.
  • Lauantai 9.12.
  • Sunnuntai 10.12.
  • Palkintojärjestys
  • Sijoitukset
  • Tilanne liigassa
  • Liigan maalintekijätilasto
  • Super European liigan toinen osaturnaus pelataan Espoossa, Leppävaaran liikuntahallissa 8.-10.2017. Turnauspaikan osoite on Veräjäpellonkatu 8. Turnausta isännöi Old Power Ry.

    Turnaukseen osallistuu seitsemän joukkuetta: Aisti Sport (FIN), FIFH Malmo (SWE), IFAS (SWE), Old Power (FIN), Puola, RGC Hansa Rostock (GER) ja Sporting CP (POR).

    Turnausta voi seurata suorana osoitteessa https://www.youtube.com/channel/UCFBXnBt07UsnYOHDKNQ75lg/live.

    Turnausta voi seurata myös selostettuna (selostuskielenä englanti). Tämä onnistuu osoitteessa www.dsn.net.au.

    Joukkueiden kokoonpanot

    Pelinumero / Nimi / Ikä
    Aisti Sport (FIN)
    #2 Ville Montonen / 31
    #3 Aleksi Aittola / 18
    #6 Markus Tihumäki / 23
    #7 Toni Alenius / 31
    #8 Miika Honkanen / 28
    Valmentaja: ?
    
    FIFH Malmo (SWE)
    #1 Stefan Gahne / 35 
    #2 Gustav Koch Rasmussen / 26
    #4 Gustav Kallan Lauridsen / 25
    #5 Fatmir Seremeti / 34
    #7 Dzenan Ajdinovic / 23
    Päävalmentaja: Florim Seremeti 
    
    IFAS (SWE)
    #2 Olof Ryberg / 17
    #3 Nils Posse / 20
    #4 David Lara Leven / 23
    #7 Mikael Åkerberg / 35
    #9 Piotr Lawniczak / 36
    Päävalmentaja: Torsten Undemar
    
    Old Power (FIN)
    #1 Nerijus Montvydas / 32
    #6 Eetu Eronen / 24
    #8 Erkki Miinala / 31
    #9 Ehsan Zoveidavi / 26
    Valmentaja: Axel Sundholm
    Apuvalmentaja: Dana Cikun
    
    Poland
    #1 Adrian Piotrowicz / 22 
    #2 Marek Moscicki / 26 
    #3 Marcin Lupczyk / 22 
    #4 Krzysztof Suchocki / 36 
    #5 Marcin Lisowski / 22
    #6 Damian Hortecki / 33
    Päävalmentaja: Robert Prazmo 
    Apuvalmentaja: Piotr Szymala
    Fysio: Marek Lupczyk
    
    RGC Hansa Rostock (GER)
    #1 Marcel Lehmann / 21
    #2 Alexander Schreck / 25
    #5 Stan Sperlich / 29
    #6 Christian Friebel / 28
    #7 Reno Tiede / 27
    #8 Michelle Tiede / 17
    Päävalmentaja: Mario Turloff
    Apuvalmentaja: Andreas Henke
    
    Sporting CP (POR)
    #2 Mantas Brazauskis / 27
    #3 Joao Pereira / 44
    #4 Hadiley Sacramento / 32
    #5 Joao Mota / 21
    #6 Luis Miguel / 38
    #7 Justas Pazarauskas / 25
    Päävalmentaja: Duarte Correia
    Apuvalmentaja: Beatriz Coelho
    Apuvalmentaja: Mantas Antropikas
    

    Otteluohjelma ja -tulokset

    Perjantai 8.12.

    Kello Numero Ottelu Tulos Puoliaika
    17.00 1 Old Power - Aisti Sport 12 - 6 3 - 5
    18.00 2 IFAS - RGC Hansa Rostock 8 - 11 5 - 5
    19.00 3 FIFH Malmo - Aisti Sport 13 - 3 8 - 3
    20.00 4 Sporting CP - Puola 16 - 6 8 - 5

    Lauantai 9.12.

    Kello Numero Ottelu Tulos Puoliaika
    09.30 5 FIFH Malmo - IFAS 9 - 9
    10.30 6 RGC Hansa Rostock - Sporting CP 1 - 11 0 - 6
    11.30 7 Puola - Old Power 10 - 18 5 - 11
    12.30 8 Aisti Sport - RGC Hansa Rostock 8 - 6 4 - 5
    13.30 9 Sporting CP - IFAS 14 - 6 7 - 5
    14.30 10 Old Power - FIFH Malmo 18 - 8 9 - 8
    15.30 11 Puola - IFAS 6 - 10 3 - 6
    16.30 12 Aisti Sport - Sporting CP 2 - 12 0 - 6
    17.30 13 RGC Hansa Rostock - Old Power 1 - 11 1 - 11
    18.30 14 FIFH Malmo - Puola 8 - 5 3 - 2
    19.30 15 IFAS - Aisti Sport 5 - 9 3 - 3

    Sunnuntai 10.12.

    Kello Numero Ottelu Tulos Puoliaika
    09.00 16 RGC Hansa Rostock - Puola 9 - 10 5 - 6
    09.55 17 Sporting CP - FIFH Malmo 7 - 2 2 - 2
    10.50 18 IFAS - Old Power 4 - 14 1 - 6
    11.45 19 Puola - Aisti Sport 6 - 7 4 - 4
    12.40 20 FIFH Malmo - RGC Hansa Rostock 10 - 11 5 - 5
    13.35 21 Old Power - Sporting CP 6 - 14 3 - 7

    Palkintojärjestys

    Sijoitus Joukkue Ottelut Voitot Tasapelit Tappiot Tehdyt Päästetyt Maaliero Pisteet
    1 Sporting CP 6 6 0 0 74 23 51 18
    2 Old Power 6 5 0 1 79 43 36 15
    3 Aisti Sport 6 3 0 3 35 54 -19 9
    4 FIFH Malmö 6 2 1 3 50 53 -3 7
    5 RGC Hansa Rostock 6 2 0 4 39 58 -19 6
    6 IFAS 6 1 1 4 42 63 -21 4
    7 Puola 6 1 0 5 43 68 -25 3

    Sijoitukset

    1. Sporting CP
    2. Old Power
    3. Aisti Sport
    4. FIFH Malmo
    5. RGC Hansa Rostock
    6. IFAS
    7. Puola
    

    Tilanne liigassa

    Sijoitus Joukkue Ottelut Voitot Tasapelit Tappiot Tehdyt Päästetyt Maaliero Pisteet
    1 Sporting CP 16 16 0 0 170 55 115 48
    2 Old Power 16 11 0 5 151 104 47 33
    3 FIFH Malmo 16 8 1 7 134 117 17 25
    4 RGC Hansa Rostock 16 6 0 10 106 150 -44 18
    5 Aisti Sport 6 3 0 3 35 54 -19 9
    6 Puola 11 3 0 8 82 111 -29 9
    7 IFAS 16 2 2 12 106 166 -60 8
    8 Gleo Thessaloniki 5 0 1 4 25 52 -27 1

    Liigan maalintekijätilasto

    Sijoitus Pelaaja Joukkue I turnaus II turnaus III turnaus Yhteensä
    1 Justas Pazarauskas Sporting CP 24 40 15 79
    2 Fatmir Seremeti FIFH Malmö 27 30 17 74
    3 Reno Tiede RGC Hansa Rostock 24 21 24 69
    4 Nerijus Montvydas Old Power   38 19 57
    5 Erkki Miinala Old Power 2 31 17 50
    6 Gustav Koch Rasmussen FIFH Malmö 10 12 15 37
    7 Marcin Lubczyk Puola 18 18 36
      Joao Mota Sporting CP 14 16 6 36
    9 Mikael Åkerberg IFAS 11 15 8 34
    10 Hadiley Sacramento Sporting CP 13 15 4 32
    11 Piotr Lawniczak IFAS   21 8 29
    12 Eshan Zoveidavi Old Power 14 7 5 26
    13 Leomon Moreno Sporting CP   21 21
    14 Marek Moscicki Puola 12 7 19
      Adrian Piotrowicz Puola 9 10 19
    16 Christian Friebel RGC Hansa Rostock 8 6 3 17
    17 Alexander Schreck RGC Hansa Rostock 3 8 5 16
      Stefan Gahne FIFH Malmö 1 8 7 16
    19 Miika Honkanen Aisti Sport /
    Old Power
      10 5 15
    20 Eetu Eronen Old Power 11 3 14
    21 Markus Tihumäki Aisti Sport   13 13
      Nils Posse IFAS 6 4 3 13
      Athanasios Chatzipantou Gleo Thessaloniki   13 13
      Magnus Rendahl IFAS   13 13
    25 David Lara Leven IFAS 8 2 1 11
    26 Ville Montonen Aisti Sport   9 9
    27 Grigorios Tatsis Gleo Thessaloniki   7 7
    28 Marcin Lisowski Puola 0 6 6
    29 Olof Ryberg IFAS 5 0 5
      Jimmy Björkstrand FIFH Malmö   5 5
    31 Marcell Lehmann RGC Hansa Rostock 4 4
      Luis Miguel Sporting CP 0 1 3 4
    33 Toni Alenius Aisti Sport 3 3
    Dmitrios Palialexis Gleo Thessaloniki 3 3
    35 Piotr Szymala Puola 2 2
    Dzenan Ajdinovic FIFH Malmö 0 2 2
    Adriano Pezhani Gleo Thessaloniki 2 2
    38 Mantas Brazauskis Sporting CP 0 1 1
    Joao Pereira Sporting CP 1 1
    40 Joni Ylönen Old Power 0 0
    Mikko Viittala Old Power 0 0
    Stan Sperlich RGC Hansa Rostock 0 0 0
    Michelle Tiede RGC Hansa Rostock 0 0
    John Turloff RGC Hansa Rostock 0 0
    Damian Hortecki Puola 0 0 0
    Krzysztof Suchocki Puola 0 0 0
    Gustaf Kallan FIFH Malmö 0 0 0
    Aleksi Aittola Aisti Sport 0 0
    Sivun alkuun | Palaute | Arkisto | Etusivu | webmaster@maalipallo.net
    Sivua on päivitetty 10.12.2017